Våre Viner
- Musserende Vin
- Perlende Vin
- Hvitvin
- Rosévin
- Rødvin
- Søtvin
- Hetvin
- Annen brennevin
Domaine 2 Ânes
Corbières Fontanilles 2016
Land: Frankrike
Region: Languedoc-Roussillon
Type: Rødvin
Druer: 60% Carignan Grenache Syrah
Karakteristikk: Intens og aromatisk duft av mørke bær, urter og hint av mineraler. Smaken frisk og saftig, med fin konsentrasjon av mørke bær, fin lengde med innslag av mineraler. En anvendelig vin, som passer til både fugl, småfe og storfe, også til lettere vilt.
Om vinen: En blanding av kalkblandet leire og rødlig middelhavsjord med innslag av kalkstein. Avkastning 30 hl/ha. Manuell innhøsting, avstilking, kun naturlig gjær, 2-3 ukers maserasjon, pigeage. Både vinifikasjon og lagring kun på stål.
Om produsenten: Domaine 2 Ânes holder til i Corbières, helt vest i Languedoc. Domainet med de to eslene (i dag fire) eier totalt 20 ha med vinmarker i det såkalte Corbières maritimes, mellom havet og fjellet Fontfroide. Domainet er ungt, og drives av ekteparet Dominique og Magali Terrier. (Les Mer...)
Produsentens hjemmeside: www.domainedes2anes.com
![]() |
![]() |
![]() |
||
Lyst kjøtt |
Storfe |
Småvilt og fugl |
Nærmere informasjon finner du her


Vinmonopolpris: | 195.90 ink mva |
Horecapris: | 160.74 eks mva |
Utvalg Vinmonopolet: BU
EPD-nr: 1884824
SAP-nr: 9012120